Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj: Start / imprezy

imprezy

Artykuły

Wycieczka do Palmiarni

2018-01-13
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj 12 stycznia 2018 r. zamiast lekcji same przyjemnościUśmiechUśmiechUśmiech Biologia w gliwickiej Palmiarni. Na zdjęciach zadowolone miny uczniów klas drugich liceumWyluzowany Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Palmiarni

Uczniowie klasy bio-chem na wykładzie

2018-01-17
Powiększ zdjęcie

FANTASTYCZNY! Tak jednym słowem możemy opisać wykład prof. dr hab. Katarzyny Lisowskiej, na którym były nasze „biolchemy”UśmiechZmieszanyZapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy bio-chem na wykładzie

Wycieczka do Krakowa

2018-01-08
Powiększ zdjęcie

Dnia 15 grudnia 2017 r. klasa 1 A i 1 B wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie zaczęliśmy od Akademii Górniczo – Hutniczej, po której oprowadzał nas Pan mgr inż. Hubert Bubrowski, odpowiedzialny za kontakty z młodzieżą.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Krakowa

Konkurs na matematyczną ozdobę świąteczną

2017-12-28
Powiększ zdjęcie

Zwycięzcą konkursu na matematyczną ozdobę świąteczną w kategorii gimnazjum został Mateusz Królak, a w kategorii liceum Aleksandra Supeł. 

Czytaj więcej o: Konkurs na matematyczną ozdobę świąteczną

Świąteczny konkurs matematyczny rozstrzygnięty!

2017-12-28
Powiększ zdjęcie

W ramach tygodnia matematyki w naszej szkole odbywał się konkurs, którego uczestnicy musieli rozwiązać przeróżne zadania matematyczne. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, czekały na nich rozmaite łamigłówki, z którymi należało uporać się w ciągu zaledwie 15 minut.

Czytaj więcej o: Świąteczny konkurs matematyczny rozstrzygnięty!

Mikołajki w "Jedynce"

2017-12-21
Powiększ zdjęcie

8 grudnia br. w naszej szkole odbyły się mikołajki szkolne. Organizacją tego wydarzenia zajęła się klasa IB liceum. Przystrojony został korytarz główny. Na specjalnie przygotowanym podeście zasiadał Mikołaj wraz z Panią Mikołajową, z którymi można było robić sobie zdjęcia.

Mikołajki

Czytaj więcej o: Mikołajki w "Jedynce"

Współpraca ZS Nr 1 z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach

2017-12-18
Powiększ zdjęcie

Umowa o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica.

 

Umowa o współpracy.pdf

Czytaj więcej o: Współpraca ZS Nr 1 z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach

Młodzież ze Staszica wspiera dzieci onkologiczne

2017-12-18
Powiększ zdjęcie

Zakończyła się druga edycja akcji mikołajkowej w Staszicu, „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM PRAWDZIWEGO WOJOWNIKA," czyli dziecka dla którego los nie był łaskawy i na co dzień walczy o zdrowie, a często i życie.

Czytaj więcej o: Młodzież ze Staszica wspiera dzieci onkologiczne

"Pociągi z gruzu" - projekt licealistów

2017-12-17
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie Lekcje obywatelskie – nasz pomysł na Eko śląskie, który został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Fundacją Viribus Unitis.

Czytaj więcej o: "Pociągi z gruzu" - projekt licealistów

Andrzejkowe debaty

2017-12-16
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym zapoczątkowaliśmy cykl debat oksfordzkich w klasach licealnych. Pierwszoklasiści zmierzyli się z tematem „Internet jako źródło (dez)informacji. 

Czytaj więcej o: Andrzejkowe debaty
Przejdź do góry