Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

biblioteka - szkolne centrum dydaktyczno-informacyjne

 Nauczyciele bibliotekarze zapraszają użytkowników

od poniedziałku do piątku w godzinach 

07:30 - 16:00

Harmonogram pracy nauczycieli bibliotekarzy

 

Artykuły

„ABC wiedzy o książce, bibliotece, informacji”

2017-12-05
Powiększ zdjęcie

To całoroczny konkurs biblioteczny adresowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 1 i jest rozgrywany w ośmiu etapach od października do maja.

 

Czytaj więcej o: „ABC wiedzy o książce, bibliotece, informacji”

Z aktualności biblioteki szkolnej

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy na wystawę „Drugi Obieg”, która ma miejsce w naszej bibliotece szkolnej. Wystawa prezentuje przykłady książek, prasy i druków ulotnych wydawanych nielegalnie przed 1989 rokiem w Polsce w tak zwanym drugim obiegu lub podziemiu. 

Czytaj więcej o: Z aktualności biblioteki szkolnej

Licealisto weź udział w konkursie „60 sekund”

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

To kolejny etap akcji "CzytajPL". Przedmiotem Konkursu jest nagrodzenie trzech osób, które nagrają film (nie dłuższy niż 60 sekund), w którym opowiedzą o przeczytanej książce z listy tegorocznych książek Czytaj PL oraz...

Czytaj więcej o: Licealisto weź udział w konkursie „60 sekund”

Laureaci konkursu "Leonardo da Vinci"

2017-11-28
Powiększ zdjęcie

Z okazji 565 rocznicy urodzin mistrza Renesansu Biblioteka - Szkolne Centrum Dydaktyczno-Informacyjne oraz zespół nauczycieli historii przeprowadził ogólnoszkolny konkurs „Leonardo da Vinci” dla wszystkich uczniów naszej szkoły. 

Czytaj więcej o: Laureaci konkursu "Leonardo da Vinci"

Laureaci konkursu pt. "Nie ma złego bez dobrego"

2017-11-27
Powiększ zdjęcie

W listopadzie br. odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości „Zemsty” Aleksandra Fredry pt. "Nie ma złego bez dobrego". Spośród 17. uczestników maksymalną liczbę punktów i tytuł laureata konkursu uzyskały:

Czytaj więcej o: Laureaci konkursu pt. "Nie ma złego bez dobrego"

Korzystaj z katalogu elektronicznego OPAC

2017-11-14
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do korzystania z katalogu online OPAC znajdującego się na komputerach w informatorium w bibliotece szkolnej. W katalogu bibliotecznym online można przeglądać zbiory biblioteczne wg następujących indeksów: autora, tytułu, tematu lub we wszystkich indeksach jednocześnie.

Instrukcja dla użytkowników katalogu online (OPAC)

Czytaj więcej o: Korzystaj z katalogu elektronicznego OPAC

"Słodka Biblioteka 2017"

2017-11-03
Powiększ zdjęcie

W październiku na całym świecie biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Zostało ono ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Początkowo był to tylko jeden dzień, obecnie cały październik. Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 obchodziła swoje święto.

Filmik z quizu literackiego

Filmik Słodka Biblioteka

Czytaj więcej o: "Słodka Biblioteka 2017"

Licealisto! ruszyła akcja „Upoluj swoją książkę”

2017-11-03
Powiększ zdjęcie

W dniach od 2 do 30 listopada trwa pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo uczniów. W tym czasie na terenie szkoły w widocznym dla Ciebie miejscu znajdują się plakaty z okładkami 12. książkowych bestsellerów i kodem dostępu „QR”. 

Licealisto przy pomocy smartfona zeskanuj kod „QR” a otrzymasz darmowy dostęp do książek w formie e-booka lub audiobooka. Udział w tej akcji jest bezpłatny. 

Nauczyciele bibliotekarze

Czytaj więcej o: Licealisto! ruszyła akcja „Upoluj swoją książkę”

UWAGA CZYTELNICY!

2017-11-06
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy młodzież szkolną do udziału w konkursie czytelniczym "Nie ma złego bez dobrego". Przyjdźcie do biblioteki po odbiór testu z pytaniami. Konkurs trwa do 24 listopada. Wyniki będą ogłoszone 30 listopada na stronie internetowej szkoły oraz w bibliotece. Na zwycięzców czekają nagrody.

Nauczyciele bibliotekarze

Czytaj więcej o: UWAGA CZYTELNICY!

Licealisto zostań Ambasadorem

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

Ambasador akcji „Czytaj PL” otrzyma specjalną koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Aby zostać Ambasadorem, uczeń powinien wypełnić formularz na stronie ambasador.czytajpl.pl

Czytaj więcej o: Licealisto zostań Ambasadorem
Przejdź do góry